Haber

Trabzonspor 56. yılını kutladı

Trabzonspor’un 56. kuruluş yılı kentte düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan Trabzonspor Lideri Ertuğrul Doğan, “Ülkemizin tamamını kapsamayan bu yerel ligler bazında bir karar verilecek olursa kurucu kulüplerimizden İdmanocağı ve İdmangücü’nün 20 şampiyonlukla 2019’da mücadele etmesi. yerel lig, belirtilen tarihten önce kayıt yaptırmak zorunda kalacak.Bütün belgelerimizi hazırladık ve komisyona başvurumuzu sunduk.” söz konusu.

Trabzonspor Kulübü’nün 56. kuruluş yılı, 15 Temmuz’da Şehitler Atatürk alanı ve Hürriyet Parkı’nda düzenlenen törenle kutlandı. merasim; Trabzonspor Lideri Ertuğrul Doğan, Meclis Başkanı Ali Sürmen, kulübün eski liderlerinden Ahmet Celal Ataman, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, altyapı ve kadın futbol takımı oyuncuları ve taraftarlar katıldı. Trabzonspor Lideri Ertuğrul Doğan ve Divan Meclisi Başkanı Ali Sürmen’in çelenk koymasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Trabzonspor Divan Heyeti Başkanı Ali Sürmen, “Bugün gelinen noktada elbette sıkıntılar olabilir. Bu geçmişte oldu. Bu ekonomik olabilir, idari olabilir. Sorumluluğun alınması” dedi. yanlış yönetimin yol açtığı sıkıntıları, “Evet orada yöneticiydim, sorumlu olmaya devam edeceğim, tekrar teşekkür edeceğim” dedi. efsane hocalarımız ve efsane oyuncularımızla büyümüş, milyonlarca evladını gölgesinde buluşturmuştur. Bu eşsiz ailenin bir ferdi olmaktan ve bu değerli camiayı temsilen başkanlık koltuğuna oturmaktan onur ve gurur duyuyorum.” Fenerbahçe’nin talebi üzerine Lider Doğan, “İtirazlarımızı bu kurula ilettik. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir gruplarının ortasında yapılan seçimli ve bölgesel transfer lig esasına itiraz ettik. Ülkemizin tamamını kapsamayan bu yerel ligler bazında karar verilecekse, yerel ligde mücadele eden kurucu kulüplerimizden İdmanocağı ve İdmangücü’nün 20 şampiyonluğunun tescil edilmesi gerekecektir. , belirtilen tarihten önce. Tüm belgelerimizi hazırladık ve kurula başvurumuzu yaptık. Süreci yakından takip edeceğimizi ve sadece bir kulübe özgü bir komite oluşturmanın adil olmayacağını ilgili makamlara ilettik.”

Konuşmaların ardından tören aile fotoğrafının çekilmesiyle tamamlandı.

altinekin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu